Operacja Algala - o co chodzi?

Dziś o świcie, po godz. 5 rano słuchacze radia, którzy mieli akurat ustawioną częstotliwość Angemontu, mogli usłyszeć nieznaną melodię:
https://www.youtube.com/watch?v=YnGnIOz6WTw

Był to sygnał do rozpoczęcia przez Gwardię Hasselandzką operacji „Algala”. Cel jest prosty: zdobyć Dornostię – półwysep na południe od Vienbien, dawniej część dwóch prowincji hasselandzkich – Bizancji i Złotej Rusi.

Całą akcję trzeba było zorganizować pod pozorem ćwiczeń dla zachowania maksymalnej tajemnicy. Co prawda nie mamy naprzeciwko siebie zorganizowanej armii jakiegoś państwa, ale brak dyskrecji mógł pogrzebać cały plan. Na Vienbien zgromadziła się praktycznie cała GH. W Hasselandzie-metropolii pozostały praktycznie jedynie siły policyjne.

wk0886fT.jpg
żołnierz roty razuryjskiej, a na drugim planie oficer FH, dzień przed inwazją

Cele operacji są trzy:
1. Wojskowy – stworzyć bazę wojskową GH, która będzie zabezpieczać jego południowe granice morskie. W ostatnim czasie na Vienbien zdarzyło się kilka przypadków, które mogły być aktami sabotażu. Poza tym dla GH będzie to okazja do sprawdzenia w boju swojego stanu wyszkolenia i uzbrojenia. De facto to pierwsze regularne starcie, w którym Gwardia bierze udział od swojego powstania.
2. Handlowy – stworzyć dla Hasselandu punkt handlu, coś w rodzaju ‘Hong Kongu’, i być może na dalszym etapie włączyć go do akcji gospodarczej, prowadzonej teraz w Baridasie,
3. Aktywnościowy – stworzyć nowy, prężny ośrodek działania. Zbyt długo w Hasselandzie, ale też w Sarmacji, zadowalamy się tym, że jedynie utrzymujemy jakiś poziom aktywności (a i to nie zawsze). Pora pójść do przodu.

Akcja ma charakter wojskowy, bo spodziewam się oporu (i żeby było ciekawiej), ale po jej zakończeniu celem jest podjęcie pokojowej budowy nowego miejsca. Hasseland powinien mieć wiele centrów aktywności, nie tylko Angemont. Nowa Dornostia może mu rzucić wyzwanie, tak jak to próbuje już robić Vienbien.
Mam nadzieję, że Sarmacja pozytywnie powita tę akcję, i każdego, kto chciałby się w nią włączyć, zapraszam do komentowania i zgłaszania się. Czekają konkretne pomysły na zadania.
Zapraszam też do śledzenia działu Gwardii Hass, gdzie będą pojawiały się informacje o przebiegu akcji.
Ayve Hasseland, ayve’l graine!
Santi Vilarte
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 739,00 lt
Ten artykuł lubią: August van Hagsen de la Sparasan, Piotr de Zaym, Joahim von Ribertrop von Sarm, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Guedes de Lima, Erik Otton von Hohenburg, Filip I Gryf, Gotfryd Slavik de Ruth, Tutmozis Grenlandzki, Marek von Thorn-Chojnacki, Fryderyk von Hohenzollern.
Komentarze
Piotr de Zaym
Przypominam historię Bizancji i Złotej Rusi... https://muzeumhasselandzkie.wordpress.com/bizancja-i-zlota-rus/
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Ciekawa akcja.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Pora pójść do przodu... dobrze napisane!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
I co mam powiedzieć...Ustawa, ustawą ale widzę. Że panuje totalna,samowola w takich operacjach.

Inna sprawa, że samo organizowanie, takiej operacji -widzę szwankuje. Widać trzeba, było przekazać KSZ, planowanie i wykonanie tego zadania. A GH, była by wsparciem...
Permalink
Piotr de Zaym
Ta operacja była akcją szkoleniową, a w jej trakcie doszło do nieprzewidzianych wydarzeń związanych z koniecznością podjęcia działań zbrojnych. Proponuję potraktować to dokładnie w ten sposób.
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Fajna sprawa.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.