Bójka w Olszynie

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
gaycvVIn.jpg

Dzisiaj na terenie baronii Wedla, dokładniej w miejscowości Olszyna, znajdującej się we wschodniej części lenna odbyła się bójka pomiędzy kibicami WM Wedla grających w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej oraz Kusznikami z Wedli, debiutującymi w Baridas FA. Początkowo niewinna sprzeczka, pomiędzy dwoma kibicami niewiele później przerodziła się w prawdziwą wojnę. Kolejni kibice przybywali aby wspierać swoją drużynę. W końcu jednak wszystko przeniosło się na grunt polityczny. Zdecydowanie pokazało to również, że zależność pomiędzy piłką nożną, a polityką jest bardzo silna. Okazało się bowiem, że wszyscy kibice drużyny WM Wedla są zagorzałymi zwolennikami powrotu do Unii Księstwa Sarmacji z Królestwem Baridasu, natomiast kibice Kuszników opiewają niepodległą Republikę Baridasu. Niewiele brakowało, a konieczna byłaby interwencja sił zbrojnych, na szczęście wystarczyła miejscowa milicja oraz pomoc obywateli niezwiązanych z piłkarskimi emocjami. W szpitalu ze złamaną ręką wylądował jedynie Urszulin Wąwóz, rolnik z Olszyny - kibic WM Wedli.

Na szczęście jego stan już się polepszył i zgodził się udzielić nam krótkiego komentarza.
Cytuję:
Niczego nie żałuję, warto było złamać tą rękę, chociażby, aby pokazać, że WM Wedla jest lepszą drużyną aniżeli Kusznicy. Niech gryzą glebę.

Podziały w Wedli są bardzo wyraźne i obejmują wiele różnych dziedzin życia. Nie tylko piłki nożnej oraz polityki. Mieszkańcy wsi Trapezy oraz Hiperboli od dawna również rywalizują pomiędzy sobą. Pierwsi uznają wyższość geometrii, drudzy natomiast uważają, że najważniejsza jest arytmetyka. Co więcej, to właśnie mieszkańcy Hiperboli preferują kukulicę, gdy w miejscowości Trapezy zdecydowanie popularniejsza jest cytrynówka. Potrafią się oni jednak zjednoczyć w celu ukazania wyższości matematyki nad literaturą i historią, której wyższość reprezentuje Pięciogródek. No ale to walka dwa na jednego, więc co tu dużo mówić.

Uczestników bójki oczywiście czeka kara. Prawdopodobnie jednak skończy się na upomnieniu, natomiast najbardziej zaangażowani otrzymają karę grzywny - ok. 2000 libertów. Część uczestników zdarzenia zarzeka się natomiast bardzo ostro, że nie przystąpili do bójki z powodu wsparcia drużyn, a z powodów politycznych. Zapytana o to 63 letnia Krystyna skwitowała tylko jednym zdaniem:

wdW6u802.jpg
Cytuję:
A to nie bijemy się o wolny Baridas?
Wszelkie podobieństwa oraz zbieżności przypadkowe. Nie mylić wsi z Olsztynem!!!
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gustaw Fryderyk von Hippogriff.
Serduszka
9 160,00 lt
Ten artykuł lubią: Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Filip I Gryf, Erik Otton von Hohenburg, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Albert Jan Maat von Hippogriff, Michaś Elżbieta II, Laurẽt Gedeon I, Januš Allan von Hippogriff, Piotr vel Bocian, Adi Alatristé, Helwetyk Romański, Tutmozis Grenlandzki, Ivan Darvish.
Komentarze
Gustaw Fryderyk von Hippogriff
Dotacja na karę dla uczestników
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Daję serduszko i tantiemowy komentarz na nagrodę dla odważnych milicjantów.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Cytuję:
Wszelkie podobieństwa oraz zbieżności przypadkowe. Nie mylić wsi z Olsztynem!!!
Z czym? /*nieistniejący real!!!!11*/
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Bójka w Olsztynie o czekoladę Wedla.
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
Naprzód Kusznicy!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.